דירות נופש טבריה ונתניה

צפו בתמונות של הדירות נופש

מה אומרים עלינו

 • "לא יצאנו לחופש שנה אחרי שנולדה לנו מירב ואנחנו בילינו יום רומנטי מקסים, עם נוף לים חוויה בלתי נשכחת..." (שרון, תל אביב)

 • "...כדאי לכם להגיע שילמתי מעט קיבלתי הרבה..." (אורלי, הרצליה)

 • "הגעתי קצת לפני שבת (הסתבכתי בכניסה לבניין)... בן דאג להכין את המיחם, הפלטה רק לעשות שבת...אנחנו נוסעים תמיד לדירות נופש לא ראינו אבזור ברמה כזו" (יוסף, ירושלים) (הועתק מדף)

מבצעים דירות נופש

 • דיל מיוחד לזמן מוגבל לגולשי האתר בלבד

 • 10% הנחה למזמינים מעל 3 לילות

בית הבאר – אכסניית המוזיאון לתולדות נתניה

בשנת 1927 החליטו חמישה צעירים עבריים, משוחררי הגדודים העבריים, לעשות מעשה ולרכוש שטח בן 500 דונם באזור נתניה. בית הבאר הוא מה שנותר מאותה חווה קסומה שהוקמה במאמץ ובעוז במקום. הבאר שנחפרה בתוך החווה, הוסתרה בתוך הבית בו התגוררו חלק מהפועלים והפועלות העבריים. החווה התמחתה בגידול פרדסים ובמשך הזמן כיתרה עצמה בירוק שופע ופורה של פירות הדר. עד קום המדינה שימשה החווה כבסיס עבור פעולות ה"הגנה". בסוף שנות ה-40 צורפה לתחום המוניציפאלי של נתניה ושטחי הפרדסים נמכרו כשטחי מגורים.

סודות מים נסתרים

בית הבאר הינו מוזיאון המספר באופן חווייתי ומעניין את תולדות נתניה. עד לפני כעשר שנים, עדיין אפשר היה לשאוב מים מהבאר. השאיבה הופסקה בשל עלייה באחוז המליחות במים. בית הבאר הפך עם הזמן למוזיאון המלא בתוכן על אותה התקופה. תמונות, מצגות וסרטים. חפצים אותנטיים ומזכרות, מרחיבים דעתם של המבקרים, הגדולים והקטנים ומלהיטים את דמיונם בהרפתקאות שהתרחשו במקום. במקום ניתן להביט במשאבת המים ששוחזרה עבור הקהל הרחב ולחוש את הווי התקופה על ידי תערוכה המוצגת בבית.

חשיבות של עבר עבור העתיד

מדהים לחשוב שבמשך השנים, בית כה משמעותי עבור מורשת ארצנו, שימש משפחות, משפחות עבור מגורים בשכירות. לפני כשמונה שנים, החליטה עיריית נתניה בשיתוף, המועצה לשימור אתרים וחברת מקורות, לשקם את הבאר ולהפכה למרכז מבקרים המספר על ראשית חיי נתניה כמושבה.

לאן להגיע כדי לראות ולחוש

 • מוזיאון בית הבאר נמצא בסוף רחוב ויצמן, פינת סוקולוב
 • מוזמנים לתאם ביקורים בטלפון : 09-8329940
 • הפעילות בימים ראשון עד רביעי בין השעות 8:00 ל- 14:00
 • פעילות ילדים מתקיימת בימים אלה בין 11:00 ל- 12:30
 • במקום: הצגות, סרט הדרכה והדרכת מדריך

מעלית לים. 20 שניות ואתם שם

מדהים מה שהצליח ליצור האדריכל נתנאל בן יצחק. נתנאל עיצב יותר מחמש ק"מ של טיילות יפיפיות הממוקמות על צוקי הכורכר של נתניה. זאת ועוד, הגדיל ותכנן גם את פרויקט המעלית. הפרויקט המדהים הינו היחיד מסוגו בארץ. מדובר על פיר רחב המכיל בתוכו שתי מעליות ענק היורדות את המצוק היישר אל הים.

מעליות אלה הוקמו בעלות של כחמישה מיליון דולרים ומהוות חלק מכלל הרעיונות לקידום התיירות בעיר. המעלית לים נפתחה עבור שימוש הציבור לאחר כשנתיים של עבודה מאומצת בחודש אוקטובר 2004 ומהווה כיום את אחת האטרקציות היפות יותר שנבנו בארץ.

מבט פנוראמי אל העולם הגדול

שתי המעליות פועלות בפיר שקוף אשר מתחבר לטיילת ומסוגלות לשרת, כל אחת, כשלושים נוסעים, בו זמנית. רק עשרים שניות בלבד ואתם נמצאים בסמוך לחול הרך, החם והמזמין אתכם אל המים התכולים של הים התיכון. המעלית נמצאת בטיילת ראשונים אשר בנתניה והוקמה בשיתופם של עיריית נתניה, משרד התיירות, החברה הממשלתית לתיירות ובתמיכתו של ראש הממשלה בזמנו: אריאל שרון. הפרויקט בוצע באמצעות חברת אשר גרין בע"מ.

 • עיריית נתניה עמלה על שבילי גישה מיוחדים עבור קשישים ונכים מאזור המעלית ועד לקו המים.
 • המעלית מתחברת לטיילת על ידי גשר תצפית עילי. הגשר העילי המחבר בין הטיילת למעליות מזמין להליכה מעל הים ולתצפית של 360 מעלות אל האוויר הפתוח.
 • בסמוך לגשר קפיטריה ומסעדה לרשות הקהל הרחב.

אום חאלד, עתיקות מעולם אחר

מיקום: על גבעת כורכר במזרחה העיר. צפונית מזרחית למפגש הרחובות הרצל ורזיאל. מה הקשר בין הכפר למשה מונטפיורי ולצייר וילסון, למה השייח' הזקן נפטר באותו לילה גורלי?

אום חאלד, על שום מה

אום חאלד, כפר ערבי שנקרא על שם סבחה, אמו של חאלד בן וליד, אחד מהמפקדים הערביים אשר כבשו את הארץ בראשית המאה השביעית. הכפר ממוקם על מצודה צלבנית מהמאה ה- 12/13. כיום קיימים במקום שרידי מבנים עתיקים, מסגד בודד ומספר בתים של אותו כפר ערבי שתסס חיים עד לשנת 1948.

קסמים במקום

עץ השקמה הגדול, שקיים סמוך לבית מגן דוד עדיין שותה לרוויה מי מאגרים נסתרים ומצל על עוברי אורח. לידו מונחות שתי אבנים גדולות. אלה היו חלק מבית הבד שהיה קיים במקום. הכפר, לימים שרידיו ואותו עץ שקמה, משכו את תשומת ליבם של חוקרי הארץ ומבקריה ולא בכדי:

 • בשנת 1839 משה ויהודית מונטפיורי עצרו לאתנחתא לילית במקום, בעת דרכם צפונה. הגברת יהודית כתבה ביומנה בזמנו, כי הכפר שנגלה לעיניהם באור הירח, קרן את בארות המים המתוקים שבו ואת שפע הצאן והבקר כמחזה יקר ומקסים.
 • בשנת 1880 ביקר במקום הצייר האנגלי וילסון, נכבש בקיסמו של עץ השקמה וצייר אותו על רקע המבנה הגדול שמצפון לו.
 • במאורעות תרפ"ט עזבו ראשוני מתיישבי נתניה מפחד התנפלות ערביי טול כרם. השייח' הזקן של הכפר, ביקש מהמתיישבים להישאר תחת חסותו. אך ללא הועיל. באותו הלילה מת השייח' הזקן. בני השייח' השקו את הפרדס הצעיר של המתיישבים היהודיים. כשחזרו נוכחו ללבלובו בהשתהות. עם קום המדינה הפצירו תושבי המקום בבני הכפר להישאר, אך ערביי הכפר הושפעו ממנהיגי טול כרם ונטשו.

הנותר שעדיין נושם במקום

על גבעת הכפר הוקמו עם הזמן מרכז עירוני חשוב, משטרה, בית-משפט, מרפאת קופת-החולים מחוזית, הדואר המרכזי של נתניה ועוד. בתי הכפר, רובם לבנים של כורכר דבוקות בחמרה, נהרסו עם השנים. שווה להגיע ולחוש בהיסטוריה של אחווה וידידות שנכחה במקום. רוחה עדיין מטיילת בין ענפי השקמה.להזמנת מקום
התקשרו: 073-7286868
מייל: bsd.dmltd@gmail.com